27.2.2016. 19:48
0
Nova pobjeda Rome: Gol Pjanića, autogol Zukanovića i golčina El Shaarawyja
U sklopu 27. kola talijanske Serije A, fudbaleri Rome su slavili na gostovanju kod Empolija rezultatom 1:3.

Piše: Haris Ahbabović

Roma je povela golom El Shaarawyja iz 5. minute. Ipak, Empoli se vraća autogolom našeg Ervina Zukanovića iz 22. minute.

Pet minuta kasnije novo vodstvo Romi donosi Miralem Pjanić, nakon što mu se lopta odbila poslije izvedenog slobodnog udarca. Konačnih 1:3 postavlja El Shaarawy u 74. minuti.

Pjanić i Zukanović su odigrali cijeli meč, dok je Džeko odigrao posljednjih 10-ak minuta. Kod Empolija, Rade Krunić je zamijenjen u 51. minuti.

Roma se sada popela na treće mjesto sa pet bodova manje od Juventusa koji je vodeći, ali i utakmicom više.