29.12.2018. 14:35
0
VAR i Ronaldovi golovi donijeli Juventusu nova tri boda
Juventus je na otvaranju 19. kola Serije A pred svojim navijačima pobijedio ekipu Sampdorije rezultatom 2:1.

Utakmicu je sa dva pogotka obilježio Cristiano Ronaldo, a prvi je dao već u drugom minutu.

Na dodavanje Dibale, Portugalac je snažnim udarcem sa 20 metara savladao golmana Sampdorije.

Sampdorija je do izjednačenja stigla iz sumnjivog penala. Lopta je poslije kornera u ruku pogodila Emre Cana, a sudija je nakon konsultacije sa VAR tehnologijom pokazao na bijelu tačku.

Strjielac pogotka bio je Fabio Quagliarella koji je tako postigao pogodak na devetoj uzastopnoj utakmici u Seriji A.

Uslijedila je ofanziva Juventusa u nastavku i novi diskutabilni penal, kada je lopta pogodila u ruku jednog igrača Sampdorije, arbitar Valeri je ponovo gledao snimak i odlučio da svira novi penal.

Ronaldo je pogodio i 14. golom u sezoni učvrstio se na vrhu liste strijelaca.

Prava drama uslijedila je u sudijskoj nadoknadi. Rikardo Saponara dao je prelijep gol, ali njemu je prethodio ofsajd, koji je sudija vidio nakon novog pregladavanja snimka, pa je Juventus uz dosta sreće sačuvao pobjedu.

Juventus se sada nalazi na prvom mjestu sa 53 boda, što je za 12 bodova više od ekipe Napolija.