0
Remi Liverpoola i Leicestera, Tottenham preokretom do tri boda protiv Watforda
Večeras su odigrane utakmice 24. kola engleskog Premiershipa

Liverpool - Leicester

Liverpool je poveo već u trećoj minuti, a strijelac gola je bio Mane. Ipak, u nastavku Liverpool nije igrao kako se to od njih očekivalo, te nisu opravdali ulogu favorita u ovom susretu.

Pred kraj prvog dijela utakmice, Leicester stiže do poravnanja. Loptu je ubacio Chilawell, a za 1:1 pogodio je Maguire.

U nastavku utakmice, Leicester je čak i bolje izgledao na terenu, te su imali i nekoliko šansi da povedu. Imao je i Liverpool pokoju priliku, no rezultat se nije mijenjao, i ostalo je 1:1.

Liverpool je i dalje lider na tabeli sa pet bodova više od drugplasiranog Cityja.

Tottenham - Watford

U isto vrijeme igrao se i susret između Tottenhama i Watforda, a Tottenham je nakon preokreta slavio rezultatom 2:1.

Watford je poveo u 38. minuti utakmice, a strijelac gola bio je Cathcarta. To je bio i rezultat s kojim se otišlo na pauzu.

U nastavku, Tottenham tek u 80. minuti stiže do izjednačenja, a pobjedu im donosi Llorente u 87. minut.

Nakon ove utakmice, Tottenham ima 54 boda i nalazi se na trećem mjestu, a Watford je deveti sa 33 boda.