20.2.2019. 23:08
0
Atleticov trud se isplatio, pobjedili Juventus sa 2:0
Osmina finala Lige šampiona kompletirani su večeras, utakmicama u Madridu i Gelsenkirchenu.

Derbi večeri odigrali su  Atletico i Juventus na “Vanda Metropolitano” stadionu.

Iako je u prvom poluvremenu bilo više prilika na obje strane, nismo vidjeli ni jedan pogodak. Moglo bi se reći da je prvo poluvrijeme obilježila trzavica između navijača Atletica i bivše Realove zvijezde, Cristiana Ronalda.

Ronaldu su više puta zviždali, ali on se na sve to oglušio do finiša prvog poluvremena kada se okrenuo prema tribini gdje su Atleticovi navijači i pokazivao im ruku, aludirajući na to da ima
pet Zlatnih lopti i pet titula Lige prvaka, te da je najbolji igrač svijeta.

Miralem Pjanić bio je u prvih 11 "Stare dame" iako su neki italijanski mediji objavili da je njegov nastup upitan.

Pjanić je igrao do 72. minute, a onda je u igru umjesto njega ušao Emre Can.

U drugom poluvremenu vidjeli smo jedan poništeni gol Atletica, a sudija je nakon gledanja snimka dosudio prekršaj Morati.
U 79. minuti Atletico je uspio povesti, golom Himeneza koji se najbolje snašao u šesnaestercu.

To je očigledno bio veliki šok za goste koji samo pet minuta kasnije nakon jednog prekida vrlo slabo reaguju u odbrani što koristi Diego Godin koji pogađa za 2:0.

Jan Oblak je na golu Atletica bio odličan i srušio sve nade ekipe Juventusa.
Juventus je davao sve od sebe u nastavku meča, ali na njihovu žalost nije došlo do izjednačenja.