13.3.2019. 22:59
0
Liverpool nadigrao Bavarce i osigurao četvrtfinale Lige prvaka
Nogometaši Liverpoola plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka. Nakon neriješenog rezultata i bez pogodaka u Engleskoj, Redsi su večeras slavili protiv Bayerna u Minhenu rezultatom 3:1 i prošli u četvrtfinale Lige prvaka.

Prvih 25 minuta nije puno obećavalo, jer su obje ekipe igrale oprezne.

Već u 26. minuti došlo je do promjene rezultata kada je Manuel Neuer pogrešno procijenio let lopte i prerano napustio gol, a siguran je bio Sadio Mane.

U 39. minuti susreta Bavarci su došli do izjednačenja kada je Joel Matip poslao loptu u svoju mrežu za 1:1.

Rezultat u Minhenu je bio 1:1 sve do 69. minute kada je Virgin van Dijk glavom zatresao mrežu Neuera i donio novu prednost Liverpoolu.

Za konačnih 3:1 gol je postigao Sadio Mane glavom u 84. minuti.