10.11.2019. 20:45
0
Nakon tri pobjede zaredom u Seriji A, Roma upisala poraz od Parme
U 12. kolu talijanske Serije A Roma je na gostovanju kod Parme poražena rezultatom 2:0.

U prvom dijelu utakmice, obje ekipe su imale nekoliko prilika da postignu pogodak, no nisu uspjele, pa se na pauzu otišlo pri rezultatu 0:0.

U nastavku meča, Kolarov je imao odličnu šansu, no pogodio je stativu. Kazna za promašaje Rome stigla je u 68. minuti kada je Sprocati pogodio za vodstvo Parme.

Nakon toga, Roma je ponovo zaprijetila, no pogodak nisu postigli.

Konačnih 2:0 u 93. minuti postavio je Cornelius.

Roma se nalazi na šestom mjestu sa 22 boda, a Parma je osma sa 17 bodova.