17.5.2020. 21:25
0
Bavarci odnijeli pobjedu u Berlinu protiv Uniona
U okviru 26. kola njemačke Bundeslige u Berlinu kod Uniona gostovao je minhenski Bayern. Bavarci su u ovoj utakmici odnijeli pobjedu, a rezultat je bio 2:0.

Gosti su se radovali u 19. minuti susreta, ali je pogodak Thomasa Mullera poništen zbog ofsajd pozicije. Bavarci su do vodstva ipak došli u 40. minuti utakmice.

Prethodno je štoper domaćih Neven Subotić skrivio jedanaesterac, a precizan s bijele tačke bio je najbolji strijelac Bundeslige - Robert Lewandowski. Ostalo je nakon prvih 45 minuta 1:0 za Bayern.

Gosti su do dva gola prednosti mogli u 49. minuti utakmice, ali je pokušaj Goretzke bio neprecizan. U 80. minuti susreta Bayern je došao do dva gola prednosti. Joshua Kimmich je izveo korner, a najviši u šesnaestercu Uniona bio je Benjamin Pavard.

Bayern nakon 26 odigranih kola ima 58 bodova, četiri više od drugoplasirane Borussije iz Dortmunda. Union je 12. na tabeli sa 30 osvojenih bodova.