0
Crvena zvezda deklasirala Slovan, remi CSKA i Dinama
Odigrano je prvih 12 utakmica drugog kola grupne faze Evropske lige.

Crvena zvezda je u Beogradu savladala Slovan iz Libereca sa 5:1.

El Fardou Ben je u sedmoj minuti načeo mrežu gostiju iz Češke, a isti igrač je u 22. minuti udvostručio prednost Beograđana.

Slovan je u 40. minuti smanjio na 2:1 golom Jana Matošeka (Matousek ).

Zvezda je odlično otvorila drugo poluvrijeme. Milan Gajić je u 50. minuti postigao gol za 3:1.

Na 4:1 povisio je Aleksandar Katai u 67. minuti, a Dijego Falćineli (Diego Falcinelli ) je tri minute kasnije postavio konačnih 5:1.

Zagrebački Dinamo je u Moskvi remizirao sa CSKA-om u utakmici bez golova.

Dinamo je dobro otvorio susret i u prvih 10-ak minuta kontrolisao igru, ali kako je poluvrijeme odmicalo domaćini su postajali sve opasniji i propustili nekoliko izglednih prilika za postizanje vodećeg gola.

U drugom poluvremenu nije bilo većih prilika, pa je susret završen rezultatom 0:0.