27.2.2021. 20:40
0
Veliki preokret u Bundesligi: Vodili 2:0, pa izgubili 3:2
Leipzig je drugi na tabeli s 50 bodova, a Borussia (M) zauzima osmo mjesto sa 33 boda.

Piše: Mirza Kadić

U susretu 23. kola Bundeslige nevjerovatan meč odigrali su Leipzig i Borussia (M).

Imali su gosti vodstvo od 2:0, a pogađali su Hoffman u šestoj minuti iz penala i Thuram u 19. minuti meča. A onda je u drugom dijelu utakmice krenula ofanziva domaćeg sastava.

Prvo je na 1:2 smanjio Nkunku u 57. minuti, i to sedam minuta nakon što je reakcijom VAR-a poništen gol Leipzigu.
Na 2:2 postavlja Poulsen, a pobjedu Leipzigu donosi Sorloth u 93. minuti meča!