16.8.2021. 8:16
0
Ovo je već kriza Veleža: Sloboda pobijedio u Mostaru i vratila se na čelo tabele
U susretu 5. kola nogometne Premijer lige BiH Sloboda je u Mostaru pobijedila domaći Velež rezultatom 2:0.

Gosti iz Tuzle poveli su u 27. minuti golom Dženisa Beganovića. Nakon primljenog gola nogometaši Veleža opsjedali su gol Slobode, a u 67. minuti sijevnula je kontra gostiju koju je za 2:0 realizirao Saša Masimović.

Do kraja utakmice uglavnom se igralo na polovici gostiju, ali Rođeni nisu uspjeli doći do počasnog gola.

Ranije u nedjelju Sarajevo je pobijedilo Radnik rezultatom 2:1, a u ponedjeljak su na programu još dvije utakmice. Željezničar u Sarajevu dočekuje Rudar, a Borac u Banjaluci Zrinjski.

Nakon nekompletnog 5. kola na vrhu ljestvice su dvije tuzlanske ekipe, Sloboda je prva s 13 bodova, a Tuzla City drugi s 12.