23.10.2022. 10:54
0
Džeko drugi najbolje ocijenjeni igrač u pobjedi Intera nad Fiorentinom
Inter bh. reprezentativca Edina Džeke (36) je u subotu u spektakularnom duelu slavio protiv Fiorentine sa 4:3. Džeko je na teren ušao u 61. minuti kod rezultata 2:2 i bio je jedan od ključnih igrača Intera do kraja utakmice. Tako je Džeko drugi najbolje ocijenjeni igrač u Interu.

Kapiten BiH je učestvovao kod oba gola Intera. Portal Sofascore je njegov nastupio ocijenio sa 7.1.

Bolju ocjenu u Interu od Džeke dobio je dvostruki strijelac Lautaro Martinez (9.5).

Kapiten BiH je ove sezone odigrao 14 utakmica u svim takmičenjima za Inter. Zabio je četiri gola te tri puta asistirao.

Barella je u drugoj minuti doveo Inter u prednost, a Lautaro Martinez u 15. minuti udvostručio je vodstvo.

Prvo je Cabral u 33. minuti iz penala smanjio na 1:2, da bi Ikone u 60. minuti izjednačio.

U 73. minuti Inter dolazi do nove prednosti. Lautaro Martinez je postigao gol iz penala.

Međutim, Fiorentina u 90. minuti preko Luke Jovića dolazi do novog poravnanja.

I kada su svi očekivali kraj utakmice Mkhitaryan u 95. minuti trese mrežu i donosi trijumf Interu. Nakon dobro odigrane utakmicu je proglašeno da je Džeko drugi najbolje ocijenjeni igrač.