13.11.2022. 15:05
0
Premijer liga BiH: Zrinjski u derbiju kola bolji od Tuzla Cityja, Posušje nakon preokreta savladalo Slobodu
Fudbaleri Zrinjskog savladali su u Srebreniku ekipu Tuzla Cityja sa 2:1 u derbiju 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Zrinjski je od početka meča bio bolji rival. Plemiću su u više navrata prijetili preko Jankovića, Bilbije i Ćužea, ali lopta je svaki put odlazila preko gola Tuzlaka.

Tuzla City je mogao do vodstva u 33. minuti. Najbolju priliku na meču propustio je Eleouet koji je sa tri metra iz sjajne prilike poslao loptu pored desne stative.

Plemići su do vodstva došli u 63. minuti. Janković je postigao sjajan gol sa distance.

Na 2:0 povećao je rezervista Mandić u 80. minuti. Utješni pogodak za goste djelo je Čelikovića u 85. minuti.

U drugom meču koji je odigran u istom terminu Posušje je nakon preokreta savladalo Slobodu sa 2:1.

Posušje je do vodstva moglo doći već u devetoj minuti. Glavni arbitar Gigović dosudio je pnela za domaće, a udarac Bobana sjajno brani Bukvić.

Sloboda golom Osmića u 25. minuti dolazi do vodstva.

Posušje do izjednačenja dolazi u 50. minuti, a strijelac je bio Begić.

Domaći do potpunog preokreta dolaze u 79. minuti kada Boban pogađa za velika tri boda.