25.11.2022. 19:10
0
Katar 2022: Nizozemska i Ekvador u uzbudljivom meču odigrali bez pobjednika
Nizozemske i Ekvadora odigrali su bez pobjednika 1:1 u susretu 2. kola skupine A Svjetskog nogometnog prvenstva.

U sudaru dva izjednačena protivnika strijelac za Nizozemsku u 6. minuti bio je Cody Gakpo, a izjednačio je Enner Valencia u 49. minuti.

Na tabeli grupe A Nizozemska i Ekvador imaju po 4 boda, Senegal 3, a Katar je bez bodova i uoči posljednjeg kola domaćini su prva reprezentacija koja je ostala bez šansi za plasman u drugu fazu takmičenja.

Rasplet ove grupe slijedi u utorak kada se u trećem kolu sastaju Nizozemska – Katar i Ekvador – Senegal.