24.7.2024. 21:37
3
Borac minimalno poražen od PAOK-a, na dresovima nosili zastavu manjeg bh. entiteta RS
Fudbaleri Borca poraženi su večeras od grčkog PAOK-a u prvom meču drugog pretkola Lige evropskih prvaka.

Banjalučani su u Solunu izgubili rezultatom 3:2, ali nisu razočarali i imaju aktivan rezultat pred revanš u Banjoj Luci, koji se igra naredne srijede, piše Faktor.ba.

Ostaje žal što su ljubitelji fudbala u našoj zemlji ostali uskraćeni za TV prijenos meča iz Soluna, jer su imali šta za vidjeti.

Naime, iako je bilo najavljeno da će utakmica biti emitovana na Arena 1 Premium, signal iz Grčke nije se uključio. Bez ikakvog objašnjenja...

PAOK je poveo u 17. minuti golom Koulierakisa. Izjednačio je Herrera sa bijele tačke pet minuta kasnije.

Penal je dosuđen nakon intervencije iz VAR sobe, a zaista se rijetko viđa na fudbalskim terenima.

Domaći u 39. minuti stižu do nove prednosti, a strijelac je ponovo bio Koulierakis.

Kada se očekivao kraj prvog dijela, Kulašin sjajnim udarcem matira golmana grčkog tima za 2:2.

Pobjedonosni gol grčki tim postigao je u 51. minuti, i to nakon velike greške golmana Borca.

Despodov je izveo korner, Šiškovski zaplivao u prazno, a Troost-Ekong glavom loptu zakucao u mrežu.

U 77. minuti PAOK je mogao do četvrtog gola. Prvo je pogriješio Kulašin, ali se potom iskupio i spasio čist pogodak. Ostalo je 3:2.

Revanš se igra za sedam dana u Banjoj Luci, i sigurno je da će Borac imati veliku podršku i pokušati nadoknaditi minus za historijski uspjeh i plasman u treće pretkolo Lige prvaka.