20.5.2018. 8:05
0
Čelik pobijedio Gradinu i izborio „majstoricu“
U drugoj utakmici finalne serije za prvaka A-1 lige, u Zenici je Čelik pobijedio Gradinu iz Srebrenika rezultatom 80:79 (15:17, 13:13, 13:21, 23:13 – 16:15).
Time je rezultat u mečevima izjednačen na 1:1, tako da će „majstorica“ odlučiti o prvaku i novom članu Lige 12 KS BiH.

Gradina je na početku posljednje četvrtine vodila 41:51, ali su Zeničani minutu i po prije kraja preokrenuli pogotkom Mirze Kese na 63:61.

Pogocima Mirze Hrnčića i Jasmina Jakupovića gosti su ponovo poveli 63:64 da bi poen za 64:64 i produžetak izborio Armin Avdibegović.

Potom se igralo uglavnom koš za koš, a ekipa iz Srebrenika povela je 75:78 minutu prije kraja produžetka.

Na kraju su se ipak radovali igrači Čelika jer je ERnes Mešinović šest sekundi prije kraja doveo domaći tim do pobjede – 80:79.

U ekipi Čelika Armina Avdibegović je postigao 28, Muhamed Gak 18, a Mirza Keso 15 poena uz 8 skokova.

U ekipi Gradine prvi strijelac je Mirza Hrnčić sa 22 poena i 10 skokova, Jasmin Jakupović je ubacio 14, a Mišo Tanasilović 13 poena.

Treća utakmica igra se iduće nedjelje u Srebreniku.