11.6.2019. 12:21
0
Kakva drama u Torontu: Kyle Lowry promašio šut za titulu, Kevin Durant doživio novu tešku povredu
Košarkaši Toronto Raptorsa nisu uspjeli upisati četvrtu pobjedu u finalu NBA lige.

Toronto je pred svojim navijačima sinoć imao "meč loptu", ali Golden State je uspio upisati pobjedu rezultatom 106:105 i smanjiti zaostatak u finalnoj seriji na 3:2.

Branioci titule prvaka iz Kalifornije u ovaj meč su ušli mnogo bolje i vodili su većim dijelom utakmice.

Minute je upisao i Kevin Durant koji je propustio prve četiri utakmice zbog povrede, međutim jedan od najboljih košarkaša današnjice obnovio je povredu i najvjerovatnije neće igrati do kraja serije.

Warriorse je predvodio Steph Curry s 31 poena, a Klay Thompson je dodao 26, od čega je pogodio čak sedam trojki.

Raptorsi su u trećoj četvrtini zaostajali 14 poena, ali u posljednjem periodu igre "proigrao" je Kawhi Leonard koji je serijom poena nešto više od tri minute do kraja doveo Toronto do vodstva sa 103:97.

Warriorsi su ipak vezanim trojkama Thompsona i Curryja preokrenuli meč u svoju korist i došli do važne pobjede.

U timu Raptorsa najefikasniji je bio Leonard s 26 poena, a Kyle Lowri je dodao 18.

Šesta utakmica finala na rasporedu je u četvrtak u Oaklandu.