13.1.2020. 10:41
1
NBA liga: Denver Nuggetsi na krilima Jokića nadigrali LA Clipperse
Košarkaši Denver Nuggetsa savladali su Los Angeles Clipperse sa 114:104, u jednom od najzanimljivijih mečeva sinoćnjeg programa NBA lige.

U svojevrsnom derbiju zapadne konferencije, Denver je na svom terenu došao do vrijedne pobjede ponajviše zahvaljujući srbijanskom centru Nikoli Jokiću koji je imao učinak od 20 poena, 15 skokova i šest asistencija.

Nuggetsi su prednost ostvarili u drugoj četvrtini susreta koji su dobili s 15 poena razlike i do kraja meča protivniku nisu dopustili da dođe do rezultatske neizvjesnosti, iako je s druge strane napadački bio raspoložen Kawhi Leonard koji je postigao 30 poena.

Denver je nakon pobjede zadržao drugo mjesto na tabeli zapadne konferencije s 27 pobjeda i 12 poraza, dok su Clippersi peti s istim brojem pobjeda, ali s porazom više.

Aktuelni prvaci NBA lige Toronto Raptorsi poraženi su na svom terenu od San Antonio Spursa sa 105:104.

Gledaoci u Torontu su prisustvovali uzbudljivoj završnici u kojoj su domaći košarkaši nešto više od dva minuta prije kraja utakmice stizali devet poena razlike. Učinili su to pogodivši tri uzastopne trojke, ali kada je izgledalo da će uspjeti preokrenuti meč u svoju korist, Italijan Marco Belinelli u odlučujućim trenucima pogađa trojku i donosi 17. ovosezonsku pobjedu Spursima.

Spurse je do pobjede predvodio DeMar DeRozan, bivši igrač i lider Raptorsa, koji je ubacio 25 poena. U timu Toronta istaknuo se Serge Ibaka s 21 poena i 14 skokova.

Bh. košarkaš Džanan Musa imao je učinak od četiri poena i dva skoka za nešto manje od sedam minuta igre u pobjedi svojih Brooklyn Netsa protiv Atlanta Hawksa sa 108:86.

Netse je s 21 poenom predvodila oporavljena zvijezda Brooklyna Kyrie Irving. U timu Atlante istaknuo se Cam Reddish s 20 poena.