27.8.2022. 22:34
0
Spektakularna pobjeda Bosne i Hercegovine protiv favoriziranih Francuza u grotlu Skenderije!
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u Skenderiji je senzacionalno pobijedila Francusku u drugom kolu završne faze kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je nakon dva produžetka priredila senzaciju i slavila pobjedu u Skenderiji protiv selekcije Francuske sa rezultatom 96:90 (28:14; 10:32; 19:5; 17:23; 7:7).

Košarkaški Zmajevi su sjajno otvorili prvu četvrtinu i u jednom trenutku imali čak nevjerovatnih +18, kada je rezultat glasio 24:6, sredinom prve četvrtine. Međutim, do kraja iste Francuzi su uspjeli da smanje prednost na 14 poena prednosti.

Druga četvrtina donijela je "tradicionalno" crnu rupu u igri naše selekcije. Loše rotacije u odbrani, statičnost u napadu dopuštanje previše lakih poena su doveli do čak 32 poena Francuza u drugoj četvrtini, dok smo mi postigli svega deset poena.. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 46:38 u korist gostiju.

U trećoj četvrtini Zmajevi su vratili igru iz prve četvrtine i uspjeli ponovo stići do prednosti protiv Francuske. Ono što je posebno impresivno bilo jeste odbrana naše selekcije, koja je dopustila dvega pet poena Francuzima u trećoj četvrtini. Na kraju ove dionice Zmajevi su imali +8 u Skenderiji.

Posljednja dionice igre se uglavnom igralo "poen za poen", ali naša selekcija u posljednje minute ušla u sa pet poena prednosti. Međutim, Francuzi kroz slobodna bacanja se vraćaju u susret, a u samom finišu Fournier je zakucao za produžetke. Produžetke je obilježio mali broj poena, a sjajni Roberson je pogodio trojku na otvaranju istog.

U finišu Jusuf Nurkić je nažalost dobio i peti faul, a to je donijelo četiri poena Goberta, koji je tako trideset sekundi prije kraja produžetka izjednačio rezultat na 83:83. U nastavku Lazić je promašio šut za tri poena, a Francuzi su imali pet sekundi za svoj napad, ali je Gobert prije tri sekunde prije kraja napravio faul u napadu. Pokušao je Musa sa pola terena, ali utakmica je samo otišla u drugi produžetak gdje je naša selekcija bila uspješnija.