9.1.2024. 22:01
0
Nova fantastična partija bh. reprezentativca: Džanan Musa ne staje. 16 poena u pobjedi nad Bayernom
Real Madrid je u 20. kolu Eurolige stigao do 18. pobjede.

Aktuelni evropski prvak večeras je u Minhenu nadigrao Bayern rezultatom 92:71.

Kraljevi su zasluženo došli do pobjede. Najbolji euroligaški tim imao je i 15 poena viška u drugoj četvrtini (42:27). Na odmor je Real otišao sa devet poena suficita (45:36).

Realova prednost je tokom treće dionice rasla i na 13 poena, u posljednju četvrtinu Kraljevi su ušli sa plus 11 (64:53).

Bayern se u četvrtoj četvrtini uspio vratiti u igru. Pet minuta do kraja Bayern je stigao na minus pet, a Kraljevi su za svega minutu vratili dvocifrenu prednost (75:65) i do kraja razbili Bavarce.

Na kraju je završilo 92:71.

Bh. reprezentativac Džanan Musa ponovo je bio sjajan. Ubacio je 16 poena, osam u prvom, osam u drugom poluvremenu, za nešto više od 20 minuta u igri. Za dva poena je šutirao tri od sedam, a ubacio je tri trojke iz šest pokušaja. Naš 24-godišnji košarkaš u odličnom je nizu u 2024. godini nakon što je protiv Barcelone u Euroligi postigao 19, protiv Anadolu Efesa 40 poena, a protiv Baskonije u španskom prvenstvu 20 poena. Musa je u četiri utakmice ove godine postigao 95 poena, ili 23,75 u prosjeku.

U pobjedničkom timu Poirier je brojao do 19, a Hezonja je ubacio 17 poena.