25.8.2021. 21:23
0
Nedžad Husić prvak Evrope!
Bh. taaekwondoista Nedžad Husić (19) novi je U21 šampion Europe u kategoriji do 74 kg.

Naš takmičar je na U21 Europskom prvenstvu u estonskom Tallinu u finalu pobijedio Edija Hrnića iz Danske sa 22:1.

Inače, Nedžad je na Olimpijadi u Tokiju osvojio peto mjesto i ostvario najveći uspjeh u historiji BiH na Olimpijskim igrama.

Što se tiče U21 Europskog prvenstva, Husić je u 1/16 finalu bio bolji od Yigithana Kilica iz Turske (38:20), zatim je u 1/8 finala savladao Bassema Amrija iz Francuske (33:7), dok je u 1/4 finalu eliminisao njemačkog takmičara Leona Kaplana (40:13)(.

U 1/2 finalu je pobijedio Artema Mytareva iz Rusije (24:22), a u spomenutom finalu bio je bolji od predstavnika Danske.

Također, bh. takmičarka Ejla Makaš danas je osvojila bronzanu medalju u kategoriji do 33 kg.