19.9.2024. 9:37
0
Novi pogodak Esmira Bajraktarevića pokazuje kakvu magiju ima u nogama bh. dragulj
U noći iza nas odigrano je 13 utakmica u MLS ligi, a ponovo je zablistao novi bh. dragulj, Esmir Bajraktarević, koji je ovog puta postigao i pogodak.

New England Revolution remizirao je u noći iza nas na domaćem terenu protiv CF Montreala. Rezultat je bio 2:2.

Domaći tim može da bude nezadovoljan poslije ovog boda, s obzirom na to da je nakon prvih 45 minuta vodio s 2:0.

No, ono što nas zanima iz ove utakmice je Esmir Bajraktarević, koji je opet odigrao sjajno, bio jedan od najboljih na terenu i postigao i pogodak.

Prvo je u 24. minuti mrežu gostiju načeo Wood i donio prednost domaćoj ekipi, da bi 11 minuta kasnije na scenu stupio Esmir Bajraktarević.

Gil mu je dodao loptu, a on je zaista podsjetio na stil igre Lea Messija u ovoj akciji, kao i mnogo puta ranije.

Primio je loptu, ušao u sredinu, kod šuta su čak četiri igrača bila oko njega, ali to njemu nije predstavljalo problem.

Sirois na golu gostiju morao je po drugi put na meču vaditi loptu iz mreže, savršeno je pogodio donji desni ugao njegovog gola.

Drugo poluvrijeme donijelo je dva pogotka gostiju. Pearce je smanjio u 54. minuti, da bi im bod donio Saliba u 68. minuti.

Dodajmo ovome da je Esmir Bajraktarević igrao do 82. minute kada ga je zamijenio Gil, prenosi Sportsport.ba.